все про фінанси

четвер, 21 грудня 2017 р.

Новорічна іграшка – яскрава, цікава, весела.

      Ось знову зібралися учасники гуртка «Капітошка» на  останньому в цьому році занятті. Діти з великим бажанням, новорічним настроєм майстрували різноманітні новорічні іграшки, вирізали сніжинки, придумували гірляндовий ланцюжок з дитячих старих журналів. Учасники  гуртка  згадували  щедрівки та колядки до Нового року, співали та раділи що скоро свято Нового року. Разом з бібліотекарем Смоктій О.М. діти творили новорічні чудеса. Було цікаво, весело та загадково. А потім прикрасили зал гірляндами  та зробили в бібліотеці виставку  новорічних іграшок.








середа, 20 грудня 2017 р.

Йде з гостинцями  й дарами  Преподобний Миколай .
      У зимову ніч з  18 на 19 грудня  Святий Миколай  спускається по вервечці з неба. Сивобородий у довгій золотистій накидці, він заходив до кожної хати, розкладав подарунки: чи під подушечки, чи  в черевички. Не обминав він жодної дитини. Так  19 грудня  завітало свято Святого Миколая і в районну бібліотеку для дітей.
Дітей зібралося дуже багато 3 клас школи - інтернат  налічує 31 дитину(вих. Мар’янова О.О.) Зустрічали їх бібліотекарі в оновленому залі для дозвілля з піснями про Святого Миколая. На святі діти ознайомилися  з легендами  про Святого Миколая,  якого так шанують в народі і люблять діти. З цікавістю всі присутні переглянули відеофільм  з оповідками про Святого Миколая. На протязі всього свята діти  дружно і весело водили таночки кругом ялинки, грали в різні ігри: «Кульку катаємо», «Кидаємо  сніжки», «Сюрприз», «Відгадай загадку», «Показуха». Розповідали віршики, танцювали танці, співали пісеньки про зиму, додумували прислів’я,  розгадували загадки .  Не залишилися діти без уваги Святого Миколая   отримали солодкі цукерки, як можна без солодощів. Свято  пройшло  цікаво і весело. В теплій та веселій атмосфері  діти  так загралися, що  не помітили, як час швидко  промайнув, вони були в гарному настрої,  привітали всіх з святом, пообіцяли  знову  завітати до бібліотеки.








середа, 6 грудня 2017 р.

Свої права ти добре знай, їх шануй і поважай.


     Уже увійшло в традицію проводити в Україні Всеукраїнський тиждень права, який зазвичай проходить на початку грудня. Добровеличківська районна бібліотека для дітей в рамках цього тижня провела відео-бесіду «Свої права ти добре знай, їх шануй і поважай».
        Учасниками заходу були учні 9-х класів Добровеличківської школи №1 діти з цікавістю переглянули відеоролик по правовому вихованню «Насилля в сім’ї, взяли участь в обговоренні проблем насилля, піднятих відеофільмом і дуже активно відповідали на запитання інтелектуального штурму: «Знай і поважай свої права». 


пʼятниця, 24 листопада 2017 р.

Осінні фантазії.
         Робота гуртка «Капітошка» продовжується. Цей раз діти назбирали дуже багато різноманітного осіннього  листя і з нього виготовляли різноманітні поробки. Майстер-клас по виготовленню саморобок з осіннього листя надала бібліотекар  Смоктій О.М. І діти старанно фантазували осінь.










                   25 листопада в нашій державі буде відзначатися День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій. Народ України схиляє голову, перед трагічною сторінкою свого життя. 1932 рік… тридцять… чорний рік. Прах семи з половиною мільйонів стукає в наші серця. Тож до цієї сумної дати районна бібліотека для дітей провела мультимедіа-перегляд «Вогонь скорботи палає у серці». Ведуча бібліотекар Коцюк Н.К.розповіла про ті трагічні події, а бібліотекар Велікан Н.М. показала присутнім відеофільм «Голод 33-го», який викликав у дітей бурю  емоцій. Хвилиною мовчання пом’янули  померлих від голоду,а після того бібліотекарі пригостили всіх присутніх поминальним хлібом. Молитва за Україну у виконанні О.Білозір прозвучала, як  нагадування  про трагічні сторінки історії України, та побажання на мирне та забезпечене майбутнє.






пʼятниця, 3 листопада 2017 р.

«Домашнє вогнище родинне – 
оселя наша і сімя»

            Родина, сімя – це найдорожче для кожної людини. Тут людина робить  перші кроки. Звідси  вона виходить у широкий світ. У сімї навчається любові та добра, у сімї вчиться шанувати свій рід, свою землю,берегти память  свого народу. Родина – джерело продовження роду.
Саме про це вели мову на своєму черговому засіданні члени клубу сімейного спілкування «Затишок», що діє при районній бібліотеці для дітей. Тепла, дружня, сердечна атмосфера спонукала до щирої розмови.
В яких сім’ях виростають щасливі діти? Що треба зробити батькам для того, щоб їхні діти в сім
ях почували себе щасливими? Як посилити в своєму домі радість? На ці запитання відповіла запрошена гостя – психолог         Людмила Миколаївна Антоненко. Вона власноруч виготувала і подарувала бібліотеці кілька буклетів: «Домашнє вогнище родинне – оселя наша і сім’я», «Про сімейне виховання», «Як справлятися з дитячою впертістю», «Стоп насильству!».
        Захід був наповнений рольовими іграми, розвагами, тестами про сім’ю і родину,які підготували і провели бібліотекарі  Велікан Н.М. та Смоктій О.М. Серед них «Осіннє родинне дерево», «Пошук загублених речей», тест: «Так чи ні?», рольова гра «Батьки і діти». Діти відгадували загадки по темі засідання клубу, співали пісні про маму, розповідали про свої сім’ї, про те, як вони допомагають своїм родинам у домашніх справах.
Свої музичні таланти продемонстрували і порадували присутніх                 Артем Стеблина грою на гітарі та Поль Заярний грою на акордеоні. Справжнім сюрпризом для всіх членів клубу був виступ члена клубу, мами і бабусі Слободенюк Л.М., яка розповіла про свій родовід і наочно продемонструвала своє родинне дерево до восьмого коліна на великому, довгому  плакаті.
      А традиційний затишківський теплий чай з цукерками і печивом зігрівав усіх присутніх фізично і душевно. Запашний чай, тепле спілкування, ніжна, задушевна пісня – робили свою добру справу: створювали в бібліотеці атмосферу, схожу на чарівну казку.















пʼятниця, 27 жовтня 2017 р.

Навчатись і творити
                    Сучасний бібліотечний простір – це не тільки простір для книги та інших носіїв інформації , скільки простір для користувача, його думок, душі, творчості. Це простір, що забезпечує йому свободу вибору  необхідної інформації. Саме на тему «Бібліотека для дітей як  орієнтир і організатор доступу  до сучасного інформаційного простору» для сільських та міських бібліотекарів району на базі районної бібліотеки для дітей  пройшов районний семінар-практикум. З виступом «Єдиний інформаційний простір публічних бібліотек : сучасне бачення та тенденції розвитку» виступила директор районної бібліотеки для дітей Філіпова П.Д.  Сьогоднішнє завдання бібліотеки – формування нового бібліотечного простору, нових підходів, де бібліотека виступає як центр книги і читання. Необхідно організувати роботу закладу так, щоб свій вільний час дитина бажала проводити в бібліотеці, щоб за будь-якою інформацією діти зверталися у першу чергу до бібліотеки!
Тому перед бібліотекарями постає питання бути в  процесі  постійної творчості, і завжди використовувати свій  професіоналізм, ерудицію, креативність мислення. Саме  аналіз професіоналізму  і  уміння творити  бібліотекарів Добровеличківського району  зробила директор районної бібліотеки для дітей Філіпова П.Д., розповідаючи про планування та звітність бібліотек. Провідний бібліотекар Велікан Н.М. розповіла бібліотекарям району про книжкові фонди та зміни в роботі  з ними, в зв’язку з переходом з ББК на УДК. Для підвищення фахової  творчості бібліотекарів їм було показано інформаційний огляд-презентацію «Топ-тренди в сучасному  бібліотечному світі»,  яку підготовила методист обласної бібліотеки для дітей Босюк Л.С. На семінарі також було представлено різновидність дитячої періодики та нових надходжень. На круглому столі  «Із практики бібліотек» відбувалося жваве і цікаве обговорення: бібліотекарі  розповідали про свою роботу, показували свої досягнення. Навчання пройшло плідно і цікаво, і принесло  користь в нелегкій роботі бібліотекаря.






середа, 25 жовтня 2017 р.

Зустріч в рамках національного проекту «Україна читає дітям» на тему «Літопис вогненних років».
      Головна ідея проекту  полягає в тому, що відомі  публічні люди краю читатимуть вголос книги дітям, а також ділитимуться спогадами і враженнями про першу прочитану книгу, про улюблених героїв.
Цього разу в районній бібліотеці для дітей відбулася зустріч з  депутатом обласної ради, головою районної організації ПП «Укроп» Мусієнко Людмилою Анатоліївною. Діти 5 класу     зш №1 уважно слухали розповідь Людмили Анатоліївни  про любов до читання з дитинства і до наших днів. Читати навчилася в три роки і з тих пір її життя супроводжували книги: то казки  в наймолодшому віці, потім книги М.Твена «Пригоди Тома Сойєра», М.Ріда, інших зарубіжних письменників, українські  історичні романи Скляренка С., Загребельного П.,тощо. Читання книг допомогли Людмилі в житті: гарно вчилася, могла гарно виступити, мала неабиякий словниковий запас. Улюбленою книгою завжди була книга М.Твена «Пригоди  Тома Сойєра», уривок з якої і зачитала Людмила Анатоліївна дітям. Діти з захватом слухали, задавали багато питань. Одним з питань було про читання книг про війну, так як ми зустрілись  напередодні свята визволення України від німецько-фашистських загарбників. На що Людмила Анатоліївна розповіла, що багато читала книг про ті часи.  На сьогодні захоплюється творами В.Шкляра,  і дарує для бібліотеки дві дитячі книги В.Шкляра. А потім багато з користувачів взяли книги прочитати додому, так що головна мета проекту збережена, адже вона полягає в тому, щоб заохотити дітей та підлітків до систематичного користування друкованою книгою як джерелом знань.





Людмила Анатоліівна бере автографи на подарованих  книгах для районної бібліотеки для дітей 
у письменника Василя Шкляра