все про фінанси

понеділок, 28 грудня 2020 р.

 


 Звіт про роботу

КЗ «Добровеличківська селищна

 бібліотека для дітей»

за 2020 рік

                                                                  

 На виконання розпорядження Добровеличківського селищного голови від   01 грудня 2020 року №195-р «Про звітування керівників закладів культури» директором КЗ «Добровеличківська селищна бібліотека для дітей» підготовлено звіт про роботу закладу у 2020 році.

                Комунальний заклад  «Добровеличківська селищна  бібліотека  для  дітей» – це центр спілкування і змістовного дозвілля дітей, підлітків та їхніх батьків.

              Заклад ставить такі завдання: розвивати, підтримувати і захищати читання  шляхом проектної діяльності, участі у Всеукраїнському конкурсі «Книгоманія року»; проводити  ряд  заходів з питань сімейного читання та розгляду проблем читання серед громадськості; розвивати читання через підвищення соціальної ролі читання; скоротити шлях відвідувача бібліотеки до інформації завдяки сучасній техніці, що дасть можливість максимально задовольнити інформаційні потреби користувачів різного віку та сприяє  формуванню інформаційної культури підростаючого покоління; формувати інформаційну та технологічну грамотність; забезпечити надання культурно-інформаційних послуг для користувачів-дітей незахищених соціальних категорій; зберігати українське культурне надбання в частині документальних ресурсів; забезпечити професійний розвиток персоналу та підвищення кваліфікації, яке передбачає актуалізацію системи знань, вмінь і навичок персоналу.

             Кошти використовувались згідно плану асигнувань бюджету КЗ «Добровеличківська селищна бібліотека для дітей». В 2020 році  із загального бюджету  виділись кошти на заробітну плату працівникам /оплата праці відбувалась в необхідному розмірі і вчасно, працівники отримали премію до професійного свята в розмірі посадового окладу, та матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових проблем в розмірі 6% до окладу/, доплата бібліотечним працівникам бібліотеки для дітей була 50% протягом року, кошти використовувались на оплату енергоносіїв, мережі Інтернет. З економії коштів 2500.00 гривень ми переробили освітлення в наданій нам кімнаті. Протягом цього року виділено також 2000.00 гривень на частковий ремонт покрівлі приміщення бібліотеки для дітей по вул. Центральній,110. ,було також придбано принтер МФУ, та оперативну пам’ять до б/у комп’ютера.

               Роботу бібліотеки  забезпечують 3 фахівці. Безперервну освіту бібліотекарям КЗ «Селищна бібліотека для дітей»  забезпечувало до карантину відвідування обласних методичних заходів, стажування, вивчення фахових видань та веб-сайтів різних бібліотек, відвідування робочих  планірок, нарад, творчих занять  тощо, тепер ще бібліотекарі беруть участь в онлайн-заходах: вебінари, онлайн-навчання, тренінги.

            Універсальний бібліотечний фонд Добровеличківської селищної бібліотеки для дітей на початок року складав 18574 прим. документів. Протягом року бібліотека для дітей отримувала періодичні видання 12 прим. в кількості 126 прим. на суму 2.3 тис. грн.

 2020 рік – рік планового проведення переобліку бібліотечного фонду, проведено звірку книжкового фонду з обліковим каталогом бібліотеки, разом з переобліком проведено очищення бібліотечного фонду від застарілої та зношеної літератури. Написано 10 актів в кількості 5611 примірників.

    Послугами Добровеличківської селищної  бібліотеки для дітей за звітний рік  скористалося 743 користувачі  з загальноосвітніх шкіл №1, 2, школи-ліцею «Інтелект», дитсадка «Ромашка», дітей різного дошкільного віку та організаторів дитячого читання. Надали  бібліотечне  та інформаційно-бібліографічне  обслуговування  4594 користувачам-дітям, при цьому видано 9004 книг. В селищній бібліотеці для дітей  створена і  ведеться  електронна база  данних користувачів бібліотеки, електронна реєстраційна картотека користувачів в електронному вигляді.  Дитячого населення на 1.01 2020 року становило 1173 чол. Звітний рік приніс нам карантини, що не сприяли якісному обслуговуванню користувачів, майже квартал бібліотека не могла обслуговувати користувачів.

          За рік селищна бібліотека для дітей провела біля 35 заходів: великих і малих, онлайн і не тільки, на різну тематику: 10 з яких було офлайн, їх відвідали 106 користувачів, 25  проведено, створено та опубліковано онлайн на сторінці бібліотеки для дітей в Фейсбуці та в блозі «Добровеличківська бібліотека для дітей. 

          На сьогоднішній день  для обслуговування користувачів є 4 комп’ютери підключені до Інтернет і об’єднані в мережу; 1 принтер і 1 - МФУ. Користування  Інтернетом безкоштовне. Тож діти різних категорій /малозабезпечені, багатодітні, сироти та напівсироти, тощо/ мають змогу  користуватися всіма бібліотечними послугами безкоштовно.

 В бібліотеці для дітей  послугами Інтернет-зв'язку за звітний рік скористалися  482  користувачів. У  бібліотеці,  крім традиційних бібліотечних послуг, запроваджено  -  пошук інформації в Інтернеті та її запис на електронний носій або роздруківка, прослуховування музики, перегляд фільмів, ігри, спілкування з друзями в соціальних мережах, відсилка інформації по електронній пошті, надання послуг по WI-FI, сканування бібліотекарем документів та відправка по електронній пошті, виконання довідок, інформацій, тощо, набір тексту на комп’ютері  бібліотекарем та його роздруківка, ксерокопіювання.

            Для більш якісного обслуговування користувачів, і для доповнення бібліотечних фондів в бібліотеці для дітей ведеться  електронний банк сценаріїв, ведеться і постійно поповнюється відеотека «Флешка»/на електронних носіях/, де збираються мультфільми, фільми для дітей, тощо.

          За допомогою техніки  створюються, проводяться та опубліковуються буктрейлери: на книгу «Пригоди лісової шишки» Т.Горицвіт, на книгу М.Топської «Дівчина-легенда», на книгу М.Павленко «Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів», веб-перегляди літератури «Пам’ятати заради майбутнього»,  віртуальні виставки-дайджест «Україна, моя вишивана», відеоряд «7 чудес України»/до Дня Незалежності/, онлайн-читання історій про новорічні свята, онлайн-бесіди "Сумуємо. Пам'ятаємо. Віримо в майбутнє"/до Дня пам’яті захисників України/, «Збережи пам’ять»/до Дня пам’яті жертв Голодомору/, створюються мультимедійні презентації, тощо, які використовуються в роботі. Ведеться  Сторінка безпечного Інтернету в соціальній мережі Фейсбук та в блозі бібліотеки.

 Реклама роботи свого закладу – це один з основних напрямів роботи бібліотеки: про діяльність бібліотеки розповідаємо у районній газеті «Сільське життя»- 1 замітка, в блозі Добровеличківська бібліотека для дітей, на даний час – 31  інформацій, 102 фото, 4 відео  2.53 тис. відвідувань блогу, в соціальній мережі Фейсбук /група Добровеличківська бібліотека для дітей/- 82 інформації, 164 фото, 8 відео. Про нас та нашу роботу також можна прочитати та подивитись на сайтах  Добровеличківських шкіл № 1 і 2, школи-ліцею «Інтелект».

         Бібліотека для дітей  завжди  бере  участь у заходах різних рівнів. Наприклад,  Всеукраїнських конкурсах «Книгоманія року», конкурсі-єднання «На одній хвилі», Всеукраїнському маркетинговому дослідженні «Краща книга року», Тижні дитячого читання, Міжнародному дні дитячої книги, та в багатьох інших заходах.                                                                                                                                         В рамках проекту «Інформаційна підтримка ЄС - бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні» наша бібліотека організувала Куточок під назвою «Україна в центрі Європи» та широко проводила перегляди книжково-ілюстративної виставки. В 2020 році, під час карантину, в рамках проекту ми брали участь в вебінарах «ЄС-бібліотекам для дітей та юнацтва», навчаннях-вебінарах «Публічні заходи на європейську тематику», про що надані сертифікати.

              Вже  традиційно кожного року  проходить конкурс «Книгоманія». ІІ  етап Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія -  2020»  «У книжковому дивосвіті виростають творчі діти» пройшов в залі бібліотеки для дітей, де зустрілися наші учасники конкурсу з усіх шкіл Добровеличківської ОТГ, які дійсно люблять читати книги, які прийшли сюди, щоб познайомити  нас зі своїми улюбленими книгами, дізнатись, що читають їх ровесники, і яких ми по праву можемо назвати суперчитачами. Конкурс складався з трьох завдань: читацький щоденник, розповідь про свою улюблену книгу, та літературна вікторина. Компетентне журі визначило переможцями: Кошельнюк Катерину і Дубограй Ірину.

          Щороку у дні весняних канікул дитячі бібліотеки України проводять Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Цей рік Тиждень дитячого читання проходив при карантині, тому онлайн. Для дітей були опубліковані на сторінці бібліотеки в Фейсбуці та блозі: огляд книг, що святкують ювілеї в 2020 році; рекомендація та буктрейлер на книгу Т. Горицвіт «Міські пригоди лісової шишки»; книжкова викладка та бесіда «Г. Х. Андерсену – 215», цикл бесід, ігор про Г. Х. Андерсена/про Данію-його батьківщину, про казку «Снігова королева», гра «Що за чим», гра «Виправ помилку», ерудит-вікторина «Снігова королева», відповіді «Перевір себе»/.

           З нагоди дня народження Т. Г. Шевченка та 180-річчя видання першого Кобзаря з 9 березня 2020 проходив Всеукраїнський марафон дитячого читання "Єднаємо душі словом Кобзаря", коли проходило читання дітьми творів онлайн.

           До Дня бібліотек  працівники КЗ «Добровеличківська селищна бібліотека для дітей»  провели біля сш №1 промоційну акцію - лібмоб «Як пройти в бібліотеку!!!». Метою цієї акції було привернення уваги до бібліотеки і бібліотечної професії. Про проведений лібмоб було створено відео-фільм.

            Також КЗ «Добровеличківська селищна бібліотека для дітей» долучилася до Міжнародного дитячого конкурсу-єднання «НА ОДНІЙ ХВИЛІ». На конкурс були представлені три роботи: Козіровської Софії /6кл.ліцей «Інтелект»/напрям «Діти за мир», Засядько Дениса /3 клас, ліцей «Інтелект»/напрям «Моя країна на мапі світу» та Мотової Софії /6кл.ліцей «Інтелект»/напрям «Країна починається з тебе».                             

          Проводилося багато масових заходів до різних пам’ятних дат: наприклад, година-реквієм «Молитва лине в небеса»»/до Дня вшанування пам’яті героїв Небесної сотні/, бесіда  «Голокост в нашому краї»/ До міжнародного  Дня пам’яті жертв Голокосту/, інформаційна вітрина пам’яті «Україна: єдина і неділима», та викладка літератури «21 листопада День Гідності і Свободи», книжкова виставка "А пам'ять спокою не знає...", та веб-перегляд літератури Пам’ятати заради майбутнього/ до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років/, тощо.

           До новорічно-різдвяних свят проходитиме цикл різноманітних заходів, враховуючи карантин: організована книжково-ілюстративна виставка «Зима прийшла – казкові свята принесла»,  Новорічно - казкова фотозона з ялинкою та різдвяною інсталяцією «Книжково-новорічна ялинка», оголошено та проведено акцію «До бібліотеки завітай, віршика про зиму прочитай, подарунок забирай», святковий калейдоскоп «В український любий край їде Святий Миколай»/куди ввійшли: відео-читання «Гостинці від Святого Миколая», аудіо-легенда про Святого Миколая, мультфільм «Святий Миколай», відео-читання вірша про  Святого Миколая користувачем/,онлайн-читання історій про новорічні свята по книзі «День подарунків»/оповідання  за Л. Письменною «Чарівна гостя», різдвяна легенда «Чарівне павутиння» за Ївгою Шугай/

            До Дня бібліотек проводиться завжди багато заходів: показ фотогалереї «Селфі в бібліотеці»/25 світлин/, лібмоб «Як пройти в бібліотеку», віконна реклама бібліотеки для дітей на вікнах приміщення дитячої бібліотеки, екскурсія «Мандрівка до книжкового царства», виставка фото «30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек», книжковий торт-інсталяція «»Смачного читання»

           Позитивні  результати  нашої роботи  сприяють  розвитку дітей та  дитячого читання, розширенню  їхніх  знань  і  світогляду. Наші читачі знають, що в бібліотеці для дітей вони завжди знайдуть собі і книгу до душі, і цікавих співрозмовників, і що проведуть свій вільний час з користю та задоволенням.

           Усе це позиціонує наш заклад як активного учасника в інформаційному і культурному житті селища. А ми з надією дивимось у майбутнє.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар